Personal

Vi som arbetar på Industriprofil

Roland Hjelte - Delägare

roland@industriprofil.net
070-676 26 36

Jobbar som: VD, försäljningschef, inköp och marknad.
Fritidsintressen: Egen träning i olika former, se på fotboll både lokal (Gefle IF) men även stora internationella matcher. Sedan trivs jag bra i vår stuga med gillar även resor.
Svag för: En kall öl när man fått längta efter den ett tag. Gillar även när människor överträffar mina förväntningar både i serviceyrken och inom idrott.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley (google gärna) Tegera arbetshandskar samt Fristads arbetsbyxor generation Y.

Tony Sandmark - Delägare

tony@industriprofil.net
070-679 99 50

Jobbar som: Utesäljare.
Fritidsintressen: Bilar, skidåkning, resor, snickra på huset, umgås med familjen.
Svag för: Äldre VW och Porsche bilar.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley profilkläder samt Turo Tailor kavajer.

Laila Hjelte - Delägare

laila@industriprofil.net
070-318 02 51

Jobbar med: Säljsupport, inköp-, showroom- personalansvar
Fritidsintressen: Träning, umgås med vänner, resa och vara ute i naturen
Svag för: Lakrits och mina barn
Rekommenderar ur vårt sortiment: Så svårt att välja ut när vi har så vansinnigt mycket bra produkter. Fristads och Projobs arbetskläder samt Texstars justa design samt funktionsplagg från Craft

Mathias Woxlin

mathias@industriprofil.net
070-741 75 74

Jobbar som: Utesäljare
Fritidsintressen: Träning i olika former. Följer mina döttrars olika aktiviteter som är fotboll, ridning och gymnastik. Sport i största allmänhet
Svag för: Glass och ostkrokar
Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley klädkollektion

Marica Tellbro

marica@industriprofil.net
070-979 75 67

Jobbar som: Utesäljare
Fritidsintressen: Löpning, träning.
Svag för: Allt ätbart.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Droppsäkra termosmuggen från contigo.

Lars Rosén

lars@industriprofil.net
070-540 49 21

Jobbar som: Utesäljare.
Fritidsintressen: Olika former av träning är och har varit en stor del av mitt liv.
Svag för: Avnjuta en middag med något gott läskande och umgås med vänner.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Vi har ju så många härliga och bra artiklar, men en av alla goa artiklar är stretch byxan från Texstar.

Elisabeth von Wachenfeldt

elisabeth@arneblom.se / elisabeth@industriprofil.net
070-565 10 99

Jobbar som: Utesäljare.
Fritidsintressen: Familjen, resor speciellt Spanien, långa promenader i naturen.
Svag för: Konst, min familj, Hälsingland.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Orrefors Kosta Boda, Georg Jensen samt övrigt i gåvosortimentet.

Rickard Brunzell

rickard@industriprofil.net 
073-375 00 31

Jobbar som: Utesäljare
Fritidsintressen: Matlagning, resor, golf, bastubad, gärna med isvak. 
Svag för: Familjen så klart, avnjuter mer än gärna en god whisky eller ett gott rödvin. 
Rekommenderar ur vårt sortiment: Plagg från Cutter & Buck samt skjortor från J.Harvest & Frost

Erica E Berglund

erica@industriprofil.net

Jobbar som: Backoffice/säljsupport.
Fritidsintressen: Träna, resa, äta god mat och umgås med familj och vänner.
Svag för: Min dotter.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Slub t-shirten från New wave som är modern, bekväm och luftig. Skulle jag bli lite frusen tar jag på mig hooden WC03 från Texstar.

Åsa Enmark

enmark@industriprofil.net

Jobbar som: Backoffice/säljsupport.
Fritidsintressen: Kolonilotten och stallet.
Svag för: Sushi och lakrits - fast inte tillsammans.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Fristads Kansas Gen Y Hantverkarjeans är jättesnygga. Ett par såna skulle jag vilja ha när jag påtar på kolonilotten i vår.

Sandra Höglund

sandra@industriprofil.net 

Jobbar som: Butikschef
Fritidsintressen: Att få vara i min trädgård och skörda bl.a mina egna tomater, gurka, vindruvor samt vara med mina barn.
Svag för: Efterrätter som gärna får innehålla choklad samt heminredning.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Nimbus Harvard Polo, jätte härlig passform samt snygg

Åsa Sandin

asa@industriprofil.net 

Tel: 070-539 15 90 
Jobbar som: Butikssäljare
Fritidsintressen: Att resa ute i världen samt vara ute på havet och åka båt på sommaren, gärna i Stockholmskärgård.
Svag för: Choklad, lakrits gott rött vin samt min familj.
Rekommenderar ur vårt sortiment: FP33 byxa som är i helstretch samt craftvästen bra skärning väldigt användbar året runt.

Janne Olin

janne@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare.
Fritidsintressen: Allt som är roligt, familjeliv, kolla på deckare, sport underhållning, att vara ute och röra på sig och få frisk luft.
Svag för: Att tillaga och avnjuta god mat och dryck i glada vänners umgänge.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Just nu gillar jag Berkeleys produkter jackor, tröjor och skjortor.

Veronica Söderman

veronica@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare
Fritidsintressen: Resor/upplevelser, fiske, träning och inredning.
Svag för: Polkagrisar, Sushi och min fina make.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Texstar hoodie HC03 med hög krage och luva som håller färg och form tvätt efter tvätt, år efter år, prisvärd!

Carina Östensson

carina@industriprofil.net

Jobbar som: Tryckare
Fritidsintressen: Familj, vänner, träning
Svag för: Sötsaker
Rekommenderar ur vårt sortiment: 106 Kings t-shirt

Sandra Åström

astrom@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare
Fritidsintressen: Träning, speciellt skidor på vintern. Umgås med familj och vänner
Svag för: Choklad
Rekommenderar ur vårt sortiment: 

Simon Hägglund

simon@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare
Fritidsintressen: Driver projektet Animals n stuff med två kompisar, umgås med vänner och familj
Svag för: Liverpool
Rekommenderar ur vårt sortiment: Vårat miljövänliga alternativ Cottover. Plaggen är certifierade av Svanen, GOTS och oeko-tex. All bomull är 100% ekologisk och fairtrade-certifierad

Mikael Eriksson

mikael@industriprofil.net

Jobbar som: Packar upp varor, utkörningar samt jobbar med loggor och originalarbete. Är dataansvarig.
Fritidsintressen: Umgås med familjen och pysslar med datorer.
Svag för: Alltför tunga vikter.
Rekommenderar ur vårt sortiment: Fristads byxa 100457 rätt fickor bekväm och slitstark.

Carina Hägglund

hagglund@industriprofil.net

Jobbar som: Ekonomiansvarig.
Fritidsintressen: Vår stuga i Idre, åker gärna skoter. Försöker hinna med att träna och gå på yoga. Umgås med mina vänner. 
Svag för: Är svag för mina barn.
Rekommenderar ur vårt sortiment: