Personal


Roland Hjelte – Delägare

Mail: roland@industriprofil.net
Tel: 070-676 26 36

Jobbar som: VD och försäljningschef, inköp och marknad

Fritidsintressen: Egen träning i olika former, se på fotboll både lokal (Gefle IF) men även stora internationella matcher. Sedan trivs jag bra i vår stuga men gillar även resor

Svag för: En kall öl när man fått längta efter den ett tag. Gillar även när människor överträffar mina förväntningar både i serviceyrken och inom idrott.

Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley (googla gärna) Tegera arbetshandskar samt Fristads arbetsbyxor generation Y

Tony Sandmark – Delägare

Mail: tony@industriprofil.net
Tel: 070-679 99 50

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Bilar, skidåkning, resor, snickra på huset, umgås med familjen.

Svag för: Äldre VW och Porsche bilar

Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley profilkläder samt Turo Tailor kavajer

Laila Hjelte – Delägare

Mail: laila@industriprofil.net
Tel: 070-318 02 51

Jobbar med: Säljsupport, inköp-, showroom- personalansvar

Fritidsintressen: Träning, umgås med vänner, resa och vara ute i naturen

Svag för: Lakrits och mina barn

Rekommenderar ur vårt sortiment: Så svårt att välja ut när vi har så vansinnigt mycket bra produkter. Fristads och Projobs arbetskläder samt Texstars justa design samt funktionsplagg från Craft

Mathias Woxlin

Mail: mathias@industriprofil.net
Tel: 070-741 75 74

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Träning i olika former. Följer mina döttrars olika aktiviteter som är fotboll, ridning och gymnastik. Sport i största allmänhet

Svag för: Glass och ostkrokar

Rekommenderar ur vårt sortiment: Berkeley klädkollektion

Marica Tellbro

Mail: marica@industriprofil.net
Tel: 070-979 75 67

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Löpning, träning

Svag för: Allt ätbart

Rekommenderar ur vårt sortiment: Droppsäkra termosmuggen från Contigo

Lars Rosén

Mail: lars@industriprofil.net
Tel: 070-540 49 21

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Olika former av träning är och har varit en stor del av mitt liv

Svag för: Avnjuta en middag med något gott läskande och umgås med vänner

Rekommenderar ur vårt sortiment: Vi har ju så många härliga och bra artiklar, men en av alla goa artiklar är stretch byxan från Texstar

Elisabeth von Wachenfeldt

Mail: elisabeth@arneblom.se
elisabeth@industriprofil.net
Tel: 070-565 10 99

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Familjen, resor speciellt Spanien, långa promenader i naturen

Svag för: Konst, min familj, Hälsingland

Rekommenderar ur vårt sortiment: Orrefors Kosta Boda, Georg Jensen samt övrigt i gåvosortimentet.

Rickard Brunzell

Mail: rickard@industriprofil.net
Tel: 073-375 00 31

Jobbar som: Utesäljare

Fritidsintressen: Matlagning, resor, golf, bastubad, gärna med isvak.

Svag för: Familjen så klart, avnjuter mer än gärna en god whisky eller ett gott rödvin.

Rekommenderar ur vårt sortiment: Cutter & Buck samt Frost skjortor från Harvest.

Erica E Berglund

Mail: erica@industriprofil.net

Jobbar som: Säljsupport

Fritidsintressen: Träna, resa, äta god mat och umgås med familj och vänner

Svag för: Min dotter

Rekommenderar ur vårt sortiment: Slub t-shirten från New wave som är modern, bekväm och luftig. Skulle jag bli lite frusen tar jag på mig hooden WC03 från Texstar

Åsa Enmark

Mail: enmark@industriprofil.net

Jobbar som: Backoffice/säljsupport

Fritidsintressen: Kolonilotten och stallet

Svag för: Sushi och lakrits - fast inte tillsammans.

Rekommenderar ur vårt sortiment: Fristads Kansas Gen Y Hantverkarjeans är jättesnygga. Ett par såna skulle jag vilja ha när jag påtar på kolonilotten i vår.

Sandra Höglund

Mail: sandra@industriprofil.net

Jobbar som: Butikschef

Fritidsintressen: Att få vara i min trädgård och skörda bl.a mina egna tomater, gurka, vindruvor samt vara med mina barn.

Svag för: Efterrätter som gärna får innehålla choklad samt heminredning

Rekommenderar ur vårt sortiment: Nimbus Harvard Polo, jätte härlig passform samt snygg

Åsa Sandin

Mail: asa@industriprofil.net
Tel: 070-539 15 90

Jobbar som: Butikssäljare

Fritidsintressen: Att resa ute i världen samt vara ute på havet och åka båt på sommaren, gärna i Stockholmskärgård.

Svag för: Choklad, lakrits gott rött vin samt min familj

Rekommenderar ur vårt sortiment: FP33 byxa som är i helstretch samt craftvästen bra skärning väldigt användbar året runt.

Janne Olin

Mail: janne@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare

Fritidsintressen: Allt som är roligt, familjeliv, kolla på deckare, sport underhållning, att vara ute och röra på sig och få frisk luft

Svag för: Att tillaga och avnjuta god mat och dryck i glada vänners umgänge

Rekommenderar ur vårt sortiment: Just nu gillar jag Berkeleys produkter jackor, tröjor och skjortor

Veronica Söderman

Mail: veronica@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare

Fritidsintressen: Resor/upplevelser, fiske, träning och inredning

Svag för: Polkagrisar, Sushi och min fina make

Rekommenderar ur vårt sortiment: Texstar hoodie HC03 med hög krage och luva som håller färg och form tvätt efter tvätt, år efter år, prisvärd!

Joakim Myrzell

Mail: jocke@industriprofil.net

Jobbar som: Butikssäljare

Fritidsintressen: Umgås med familjen och vänner. Sen följa idrottsvärlden

Svag för: Choklad

Rekommenderar ur vårt sortiment: Salomon Caliber skon

Carina Östensson

Mail: carina@industriprofil.net

Jobbar som:Tryckare

Fritidsintressen: Familj, vänner, träning

Svag för: Sötsaker

Rekommenderar ur vårt sortiment: 106 Kings t-shirt

Mikael Eriksson

Mail: mikael@industriprofil.net

Jobbar som: Packar upp varor, utkörningar samt jobbar med loggor och originalarbete. Är dataansvarig.

Fritidsintressen: Umgås med familjen och pysslar med datorer

Svag för: Alltför tunga vikter

Rekommenderar ur vårt sortiment: Fristads byxa 100457 rätt fickor bekväm och slitstark

Helene Renström

Mail: helene@industriprofil.net

Jobbar som: Ekonomiansvarig

Fritidsintressen: Golf, löpning och skidåkning

Svag för: Saltgodis i alla former

Rekommenderar ur vårt sortiment: Contigomuggen som håller värmen eller kylan under hela golfrundan.

Jacob Hjelte

Mail: Jacob.hjelte@hotmail.com

Jobbar som: utkörning och lagerarbete

Fritidsintressen: Mycket tid läggs ner på fotboll och sport i allmänhet. Spelar i Gefle IF, kikar på massor av lokalfotboll och spöar polarna på FIFA!

Svag för: Iskall Cola en varm sommardag!

Rekommenderar ur vårt sortiment: Crafts elastiska shorts är grymma! Dahlin-skorna är dessutom riktigt stekiga om man är på det humöret

Adress: Industriprofil Förrådsgatan 11 803 09 Gävle
Tel: 026-510250 Mail: info@industriprofil.net
Butikens öppettider: Alla vardagar 7:00 till 17:00 Lördagar/Söndagar stängt